Kokia šiandien populiariausia statybinė medžiaga, kalbant apie mūrinių namų statybą? Pritariate, kad tai mūro blokeliai? Akytojo betono, silikatiniai, betono, keraminiai, o gal keramzitbetonio? Šie penkių rūšių statybose dažniausiai naudojami blokeliai turi skirtingų ypatybių, techninių savybių, pranašumų ir trūkumų. 

  Seniau pagrindinė mūrui naudota medžiaga buvo plytos. Palyginti su plytomis, mūro blokeliai 4–5 kartus paspartina statybų darbų trukmę, sumažina vidaus sienų mūrijimo ir apdailos išlaidas, jie lengviau transportuojami ir mūrijami. Kaip ir akmuo, mūras yra patvari medžiaga – atspari laikui, nedegi, nepūvanti, nerūdijanti. Jei jau nuspręsta namą statyti iš blokelių, renkantis svarbu žinoti ne tik gaminio sudėtį, bet ir jo savybes.

 

Statybininkų vertinimas 

  Keraminiai blokeliai. Teigiamos savybės: didelis atsparumas gniuždymui ir ugniai, ekologiškumas. 

  Akytojo betono blokeliai (dujų silikato). Teigiamos savybės: nedidelė kaina, galimybė lengvai apdoroti. Blokeliai lengvi, gana lygūs. Jų geras atsparumas ugniai, neblogos termoizoliacinės savybės. 

  Silikatiniai blokeliai. Teigiamos savybės: atsparumas šaldymo ir šildymo ciklams (F50), atsparumas gniuždymui. Gera šių blokelių garso izoliacija, patogus inkaravimas – galima tvirtinti sunkius daiktus. Blokeliai atsparūs ugniai.

  Betoniniai blokeliai. Teigiamos savybės: geras atsparumas šaldymo ir šildymo ciklams (F50), gniuždymui, ugniai, gerai izoliuoja garsą, nedidelė kaina. 

  Keramzitbetonio blokeliai. Teigiamos savybės: puikiai slopina garsą, yra šilti ir lengvi, paprastai mūrijami, gali dirbti ir neprofesionalai – darbo procesas tikrai spartus. Blokeliai nepūva ir nepelija, mat nekaupia drėgmės. Geras atsparumas ugniai, šaldymo ir šildymo ciklams (F50), patalpose sukuria sveiką mikroklimatą. Nebijo atšiaurių sąlygų – galima palikti mūrą per žiemą ar net be apdailos visam laikui. Galima naudoti pamatams, nes jų neveikia korozija. Blokeliuose lengva tiesti instaliacijos laidus, lengva inkaruoti.