Interjero dizaineriai įsitikinę, kad stoglangiai ne tik įleidžia daugiau šviesos į namus, bet ir yra puiki interjero dalis. Vis dėlto ne visiems, kurių palėpėje įstatomi stogo langai, pavyksta paversti ją jaukiu kambariu. Kodėl taip nutinka? Yra keletas dalykų, kuriuos vertėtų žinoti, prieš pradedant  statyti stoglangius.

 

  Visų pirma, nors stoglangis teoriškai įleidžia daugiau šviesos nei sienos langas, iš tiesų šviesos kritimas labai priklauso nuo to, kokio tipo ir dydžio stoglangiai bus pasirinkti. Neteisingai parinkti stogo langai erdvę gali palikti tamsią ir nejaukią. Pagrindinė taisyklė tokia: kambaryje esančių langų plotas turi sudaryti mažiausiai 7–10 proc. grindų ploto. Taigi jei palėpėje įrengiamas miegamasis, svečių kambarys ar vonia, stoglangiai gali būti mažesni. Tačiau jei čia bus gyvenamasis ar vaikų kambarys, jums greičiausiai prireiks keleto langų arba jie privalės būti kuo didesni.

 

  Kartais stoglangių dydis ir jų skaičius parenkami teisingai, bet padaroma kita klaida – jie įstatomi per aukštai. Tuomet vaizdas ir šviesa sumažėja labai stipriai, ir kambarys tampa tamsus. Geriausia stogo langus statyti taip, kaip jų viršutinis rėmas būtų maždaug 2 metrai nuo grindų. Taip stoglangiai ne tik padės sukurti puikų interjerą ir užtikrins šviesos sklidimą. Juos taip pat bus lengva atidarinėti.

 

  Trečiasis svarbus dalykas – stoglangių kokybė. Nekokybiški stoglangiai gali greitai pradėti rasoti, nes visų namų drėgmė kyla į viršų. Be to, juos tiesiogiai veiks saulė, lietus, sniegas ir pan. Tokie langai kaip VELUX stoglangiai visada tarnaus kur kas ilgiau už pigias jų analogijas. Pradėjus dairytis tinkamiausių stoglangių, verta atminti, kad stoglangiu kainos atspindi ir jų kokybę. Kažin ar norėsis jau po kelerių metų stoglangius keisti ar tvarkyti.