Statybinis glaistas – tai smulkus mišinys porėtam tinko paviršiui išlyginti. UAB „ASIMESTA“  parduotuvėse gausu įvairiausių lietuvių bei užsienio gamybos sausų ir paruoštų naudojimui ("šlapių") glaistų.

Renkantis glaistą reikėtų žinoti kokį pagrindą: betoną, mūrą, tinką, gipskartonį jums reikės glaistyti, kokios tai bus patalpos: sausos, drėgnos, šlapios ir kokia bus galutinė apdaila.

  Gipsiniai glaistai bei storasluoksniai tinko užpildai pasižymi storu sluoksniu, bei greitu stingimu, tačiau jie tinka tik sausoms patalpoms, nes sudrėkęs gipsas plečiasi ir trūkinėja. Gipsinius užpildus statybininkai naudoja kreivoms sienoms bei luboms išlyginti senos statybos būstuose, bei instaliacinių dėžučių montavimui, tuštumų užpildymui. Jei naudosite gipso pagrindo glaistus, sienas prieš tai patartina gruntuoti specialiais gruntais.

  Jei reikia glaistyti drėgnas patalpas, tokias kaip vonia, virtuvė, rūsys, geriausiai tiks cementiniai glaistai. Jie ne tik puikiai atlaiko drėgmę, bet ir temperatūrų kaitą, šaltį, be to yra kieti ir tvirti, todėl taip pat rekomenduojami intensyviai eksploatuojamose patalpose, pavyzdžiui parduotuvėse. Šios rūšies glaistai būna balti ir pilki. Pilki cementiniai glaistai gana pigūs, o balti brangesni, todėl juos reikia naudoti ten, kur apdailai planuojama naudoti baltus ir šviesių atspalvių dažus, nes pilka spalva prasimuša net per kelis dažų sluoksnius. Cementiniai glaistai dedami ant kietų, stiprių , švarių ir būtinai drėgmei atsparių paviršių, tokių kaip betonas, kalkiniai -cementiniai tinkai. Labai sausus paviršius būtina drėkinti vandeniu. Specialaus gruntavimo reikėtų nebent labai įgeriantiems paviršiams. Šie glaistai ilgiau džiūna, jų nepatartina džiovinti kaloriferiais, atvirkščiai, reikėtų saugoti nuo greito perdžiūvimo.

  Polimeriniai glaistai, kurių rišančioji medžiaga - polimeriniai klijai, patys populiariausi. Jie elastingi, plastiški ir lengvai šlifuojami, todėl galima tikėtis, kad juos naudodami statybininkai tikrai pasieks lygų ir glotnų paviršių. Šie glaistai gerai praleidžia garus, prie jų puikiai limpa dažai. Jie tinka glaistyti paviršius tinkuotus cementiniais, kalkiniais, gipsiniais tinkais, bei glaistytų ar dažytų vandens pagrindo dažais sienų pataisymui, gipskartonio plokščių glaistymui. Polimerinius glaistus reikėtų naudoti sausose patalpose. Gruntai naudojami surišti tik senus, silpnus paviršius.