Kad namai būtų šilti ir jaukūs, siūlome pasirūpinti fasadų, sienų, stogų ir namo pamatų šiltinimu. Renkantis šiltinimo medžiagą, kuri privalo gerai funkcionuoti ilgus dešimtmečius, verta atkreipti dėmesį į jos technines charakteristikas, ekologiškumą ir montavimo specifiką. 

  Akmens bei stiklo vatos apšiltinimo medžiagos yra panašios, jos abi yra mineralinės kilmės. Stiklo vata yra gaunama iš kvarcinio smėlio, o akmens vata iš uolienų (bazalto), apdorojant aukštoje – 250 laipsnių – temperatūroje. Šios apšiltinimo medžiagos turi panašių izoliacinių savybių. Tačiau jos skiriasi tankiu ir pluošto stiprumu. Akmens vata yra atspari apkrovoms, todėl dažniausiai naudojama fasadams bei plokštiems stogams šiltinti. O stiklo vata tampri, todėl ją patogu naudoti ten, kur šiltinimo medžiagą reikia įsprausti. Ji tinka šlaitiniams stogams, karkasinėms konstrukcijoms šiltinti. Akmens vata yra sunkesnė nei stiklo. Į tai reikia atsižvelgti, renkantis kuria medžiaga šiltinti norimas konstrukcijas. Abi medžiagos yra atsparios ugniai, nesugeria drėgmės. Tačiau šios apšiltinimo medžiagos būtinai turi būti izoliuotos nuo tiesioginio lietaus.

 

  Putų polisterolis yra viena populiariausių šiltinimo medžiagų. Šios apšiltinimo medžiagos kaina nedidelė, tačiau ji labai efektyvi. Su putų polisteroliu lengva dirbti, tik reikia žinoti, kad tai – degi medžiaga: jos garų laidumas prilygsta spygliuočių medienai. Putų polisterolis tinkamas šiltinti fasadus, jis atsparus deformacijoms.